Autopsia e Kasia Lenhardt fut në telashe Boateng, mbrojtësi është nën hetim për plagosjen e modeles

Ish e fejuara e Jerome Boateng, Kasia Lenhardt kreu vetëvrasje dy javë më parë. Prokuroria Publike e Mynihut ka hapur një hetim në lidhje me ngjarjen e rëndë, teksa i akuzuar ka përfunduar edhe mbrojtësi i Bayern Munchen.

Bild raporton se autopsia e modeles ka nxjerrë dëmtim të një prej veshëve të saj dhe ka dyshime se një dëmtim të tillë ia ka kryer 32-vjeçari gjerman. Nëse gjithçka vërtetohet, atëherë Boateng do të akuzohej për plagosje.

LEXO EDHE  Tifozët deklaratë kundër Superligës, nismës i bashkohen edhe TKZ

“Kemi marrë informacione të reja në kontekstin e hetimit për vdekjen e Lenhardt në Berlin. Hetimet vazhdojnë“, deklaron për të përditshmen gjermane Anne Leiding, kryeprokurorja e Mynihut.