Aksident në qendër të Tiranës/ Makina fluturon mbi trotuar, plagosen dy kalimtarë

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 13:30 në qendër të Tiranës, pranë zonës së njohur si 9-katshet.

Si pasojë e përplasjes së dy automjeteve njëra prej tyre ka përfunduar në trotuar duke plagosur 2 kalimtarë. Mësohet se të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën dhe po marrin kujdesin e posatshëm mjekësor në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

LEXO EDHE  Kapet me kanabis në makinë, arrestohet 40-vjeçari i shpallur në kërkim

Njoftimi i plotë i policisë: Tiranë/Informacion paraprak.

Rreth orës 13:10, tek 9-katshet, janë përfshirë në një aksident mjeti me drejtues E. L me mjetin me drejtues A. M. Si pasojë e aksidentit mjeti me drejtues shtetasin A. M, ka dalë në trotuar, duke aksidentuar 2 këmbësor me iniciale J.D., 22 vjeçe dhe A. M., 20 vjeç, të cilët u dërguan në spital, për kontroll mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.