Goditi nënën me dru, arrestohet 41-vjeçari/ Detajet

Policia e Bulqizës arrestoi një 41 vjeçar pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij. Shtetasi L. Xh., 41 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë, në banesën e tij është konfliktuar me nënën duke e dhunuar e goditur në trup me një send të fortë (dru), shpjegon policia.

Gjatë kontrollit fizik në momentin e shoqërimit policia i ka gjetur në trup edhe dy thika.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë , menjëherë pas njoftimit të marrë se në një banesë djali po dhunonte nënën duke i rrezikuar jetën , menjëherë kanë shkuar në adrësën e dhënë duke bërë neutralizimin dhe prangosjen e personit, i cili në momentin e kapjes nga policia, gjatë kontrollit fizk ju gjetën në trup edhe dy armë të ftohta thikë.

LEXO EDHE  Situatë kritike/ Drejt mbushjes spitali Covid në Durrës, 2 shtretër të lirë

Në pëfundim të veprimeve nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u arrestua në flagrancë shtetasi :

L. Xh., 41 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë.

Ky shtetas në banesën e tij është konfliktuar me nënën duke e dhunuar e goditur në trup me një send të fortë (dru) e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Dibër për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta””, thotë policia.