E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Bulqize

Etiketim: Bulqize

VIDEO/ Basha në Bulqizë: Brenda 6 muajve të parë miratoj statusin...

Kreu demokrat Lulzim Basha u shpreh gjatë një takimi elektoral në Bulqizë se statusin e minatorit do e miratojë brenda 6 muajve të parë...

Armë, përndjekje dhe lojëra fati, arrestohen disa persona në Bulqizë dhe...

Pas një operacioni të policisë në Mat dhe Bulqizë, janë arrestuar disa persona për vepra të ndryshme penale. Në Bulqizë është vënë në pranga 1...

Goditi nënën me dru, arrestohet 41-vjeçari/ Detajet

Policia e Bulqizës arrestoi një 41 vjeçar pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij. Shtetasi L. Xh., 41 vjeç, banues në Gjoricë,...

Pengmarrje në Bulqizë, i riu futet në bagazhin e makinës/ Detajet

Një pengmarrje ka ndodhur ditën e sotme në Bulqizë. 37-vjeçari me inicialet Y. D., ka marrë peng dhe ka futur në bagazhin e makinës...

VIDEO/Prej 30 vitesh në kërkim të të drejtës, minatorët njoftojnë se...

Sindikata e minatorëve të Bulqizës ka njoftuar përmes një deklarate se nga nesër në orën 10-të nisin firmosjen e një peticioni me qëllim hapjen...

“Djalit i vendosën pistoletën në kokë, frikësohemi si fis”/ Detaje tronditëse...

Zbardhen detaje të reja nga atentati me breshëri plumbash në Bulqizë. Njëri prej kushërinjve që ndodhej në mjetin, që u qëllua me breshëri plumbash,...

Atentati në Bulqizë/ Autori parakaloi me makinë dhe qëlloi me breshëri

Identifikohet autori i atentatit me breshëri kallashnikovi drejt një automjeti në Bulqizë mesditën e sotme. Ai është Besmir Zeneli dhe është shpallur në kërkim nga...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën 50-vjeçari në Bulqizë (EMRI)

Ndërron jetë një 50-vjeçar në Bulqizë. Dyshohet se Ilir Turja ka humbur jetën në minierën e Krastës, këtë pasdite. Dyshohet se një masiv shkëmbor e...

Tragjedia/ Hapet për herë të tretë varri në Bulqizë, ja dyshimet...

Tragjedia në familjen Zogu në Valikardh të Bulqizës nuk kanë të ndalur. Familjarët denoncojnë se varri i djalit të kësaj familjeje Edmond Zogu, është...

FOTO/ Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohen disa pemë,...

Gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm, i gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshje të dendura e shoqëruar me erë të fortë. Për pasojë...

Të shtënat me armë në Bulqizë/ Kërcënohet përgjegjësi i Sigurimeve Shoqërore

Detaje të reja janë mësuar nga të shtënat me armë që janë regjistruar pasditen e sotme në fshatin Gjoricë të Bulqizës. Sipas abcnews, bjektiv ka...

Qëllohet me armë zjarri para një banese në Bulqizë/ Detajet e...

Përpara një banese në fshatin Gjoricë në Bulqizë është qëlluar me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17.40, të ditës së sotme. Sipas policisë...

Gjendet i vdekur 33-vjeçari, ja dyshimet e para të policisë

Një 33-vjeçar është gjendur pa shenja jete mëngjesin e sotëm në Bulqizë. Policia thotë se nga hetimet paraprake dyshohet se viktima është hedhur...
WhatsApp DENONCO