Formacionet zyrtare/ Kukësi-Bylis, ja si rreshtohen skuadrat

Do të luhet duke filluar nga ora 13:45, ndeshja mes Kukësit dhe Bylisit në “Elbasan Arena”, e vlefshme për javën e 16-të në Kategorinë Superiore.

Verilindorët pasi u rikthyen te fortoja në kampionat, duke mposhtur Apoloninë, do të kërkojnë përsëri një tjetër fitore ndaj Bylisit, për t’u ngritur në renditje.

Ndërkohë nga ana tjetër ballshiotët vijnë në këtë ndeshje pas humbjes me polemika ndaj Vllaznisë dhe do të kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive, për të përfituar edhe nga ndeshja direkte mes Skënderbeut dhe Apolonisë të vendeve të fundit.

LEXO EDHE  Kërkohet nga Olimpiakos, klubi i Ferencvarosh fikson çmimin për Myrto Uzunin

Pritet një ndeshje e luftuar dhe agresive nga ët dyja ekipet, ashtu siç kanë qenë shpesh përballjet mes tyre.

Trajneri Hallaçi nuk do të ketë në dispozicion për ndeshjen e sotme Bytyçin, i cili ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacionet zyrtare:

Kukësi: Xhika, Kotobelli, Hetemaj, Lulaj, Demiri, Taipi, Limaj, Ibraimi, Peposhi, Mateus Leiria, Eze.

Bylis: Qirko, Ymeralilaj, Janku, Stojanoviç, Ndreca, Lorran, Alexandre Garsia, Hadroj, Antoni, Qardaku, Mehmetllari.