“Reshje shiu”/ Njihuni me parashikimin e motit për nesër

Reshjet e shiut nesër dhe pasnesër do të përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët e përkohësisht mesatar.

Intensitet të lartë reshjet do të arrijnë në fundjavë me rrebeshe shiu të herëpashershme si dhe fillimin e javës së ardhshme.

Reshjet e borës do të rikthehen në zonat malore, kryesisht në fundjavë deri në lartësitë 1000 m.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 27 Shkurt 2021

Karakteristike do të jetë era e vrullshme jugore gjatë këtyre ditëve. Edhe pse dëbora do të jetë prezente në zonat malore, kjo erë do të sjellë shkrirje të dëborës në lartësitë deri 1500 m dhe rritje temperaturash.