Tentoi të grabiste, i drejton policisë pistoletën lodër/ Çfarë ndodhi me shqiptarin

Një shqiptar u arrestua sot nga policia greke pas një ndjekje për disa orë në Selanik.

31-vjeçari rreth orës 02:00 hyri në një dyqan për të grabitur, por u pikas nga policia.

Fillimisht i riu u drejtoi pistoletën efektivëve, e cila më pas rezultoi se ishte lodër.

LEXO EDHE  Video/ I moshuari në Tiranë: Si më mashtruan për vaksinën anti-COVID

Megjithatë skenari funksionoi, të paktën për momentin dhe shqiptari u arratis me makinë.

Policia iu vendos në ndjekje për disa minuta, por 31-vjeçari zbriti, braktisi makinën dhe tentoi që të largohet me vrap mes pallateve duke bërë rezistencë, por në fund u prangos.