E dielë, Gusht 9, 2020
Etiketimet Moti

Etiketim: Moti

Ja si do të jetë moti javën që vjen/ SHMU bën...

Ditët e javës që nis nesër duket se do të “kopjojnë” njëra tjetrën dhe i gjithë parashikimi mund të mblidhet në një tablo të...

Surprizat e motit, çfarë pritet në fundjavë/ Ja zonat ku do...

Kjo fundjavë nuk duket shumë premtuese për pushuesit. Kështu thuhet në parashikimin e Shërbimit Metereologjik për të shtunën dhe të dielën. PARASHIKIMI -Sa i përket ditës...

Çfarë ndodh me motin në orët e pasdites? Ja ç’parashikojnë meterologët

Stuhia me shi dhe era e fortë pushtoi bregdetin në orët e para të mëngjesit të sotëm. Por, një lajm i mirë vjen nga...

Parashikimi, si pritet të jetë moti të mërkurën/ Zonat ku mund...

Moti gjatë ditës së neserme do të jetë me vranësira. Pritet që të kete edhe reshje shiu. Njoftimi i plotë i SH.M.U. Dita e mërkurë do...

Ndryshim i papritur i motit, të mërkurën reshje shiu

Moti do të pësojë një luhatje të temperaturave përgjatë ditëve në vijim. Meteorologia Adiola Bani nga MeteoAlb ka treguar tendencën e ndryshimit të motit...

Europa Perëndimore përfshihet nga i nxehti ekstrem

Evropa perëndimore është përfshirë nga i nxehti ekstrem, me turmat në distancim social, në kërkim të shpëtimit në shatërvanë, pishina e plazhe në një...

Ndryshon moti, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Ditën e sotme moti parashikohet i kthjellët me vranësira në zhvillim, kryesisht në mesditë e pasdite. Reshjet e shiut do të përfshijnë zonat malore në...

Parashikimi i motit, temperatura deri në 41°C/ Pasdite vranësira dhe rrebeshe

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet masa ajrore të ngrohta, duke bërë që moti i kthjellët të dominojë në Ultësirën Perëndimore. Sipas Meteoalb pritet...

Temperatura deri në 40°C, ja zonat me vranësira

Ditën e sotme do të dominojnë kushte të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të jenë më të dukshme në ultësirën perëndimore. Në zonat malore do...

Parashikimi i motit, ja sa pritet të jenë temperaturat/ FOTO

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme. Moti do të jetë i nxehtë me temperatura...

“I nxehti afrikan” mbërrin në Shqipëri, ja temperaturat në dy javët...

Java që vjen pritet të jetë edhe java më e nxehtë e korrikut ku temperaturat pritet të shënojnë vlerën e 39-40 gradë celsius. Këtë e...

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti javën që vjen

Për ditët në vijim pas dy tre ditsh te freskëta dhe me reshje shiu, parashikimet jane se një valë të nxehti do te pushtojë...

Parashikimi, si do të jetë moti sot dhe nesër/ Ku priten...

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e pozicuonuar në Europën qëndrore e cila po influencon mot të stabilizuar...
WhatsApp DENONCO