FOTO/ “Ça ju kena ba mor”, policia vijon të shoqërojë në komisariate të miturit protestues

Protesta e qytetarëve të Shkodrës ishte mjaft paqësore, nuk u shënua asnjë incident.

Por sërish Policia e Shkodrës ka shoqëruar dy të mitur në Komisariat, pasi sipas policisë janë shfaqur me shishe benzine me vete. Sapo janë pikasur nga policia ata janë ndaluar, për të shmangur incidente dhune dhe djegie si në protestën e kaluar, thotë policia.

LEXO EDHE  Covid-19 në Shqipëri, 5 humbje jete dhe 2156 raste të reja. Harta

Më poshtë janë pamjet e momenteve kur një patrullë fut në makinën e policisë dy të rinjtë, njëri prej të cilëve pyet “ça ju kena ba mor”.