Klasike dramatike, Vllaznia “thyen” Tiranën në minutën e 98-të

Klasike dramatike ajo mes Vllaznisë dhe Tiranës. Pjesa e parë u mbyll 1-0 në favor të shkodranëve.

Në pjesën e dytë pati një “lumë”golash, teksa për shumë minuta ndeshja u ndal në barazim 2-2.

Goli që u dha fitoren shkodranëve u shënua në minutën e 97-të nga Dunga i cili ndëshkon ish-skuadrën e tij. Pas krosimit të Isaevskit, sulmuesi ka dërguar topin në rrjetë.

LEXO EDHE  F1/ Bottas fiton pole position në mungesë të Hamilton, ndjek zëvendësuesi Russell dhe Verstappen

Plot 5 gola të shënuar dhe shumë spektakël si dhe momente paniku në fushën e lojës. Në fund ishin vendasit ata që shpërthyen në një festë të çmendur.