Kategoria Superiore/ Partizani dhe Laçi ndahen në paqe në “Elbasan Arena”

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshje mes Partizanit dhe Laçit në “Elbasan Arena” e vlefshme për javën e tretë në Kategorinë Superiore.

Ishte një sfidë spektakolare, ku nuk munguan rastet për gol, por asnjëra nga skuadra nuk ia doli të gjejë rrugën e rrjetës.

Skuadra e Dajës kishte disa raste të arta shënimi, ku vlen të theksohet ai i minutës së 88’, ku Solomon mori një pasim perfekt nga Bardhi dhe u shfaq i vetëm me portierin Sherri, por topi i gjuajtur nga ai shkon jashtë portës.

LEXO EDHE  Real-i rikthehet te fitorja pas 3 ndeshjesh, mposht në “Ramon Sanchez Pizjuan” Sevilla-n

Pas tre javëve të para, Laçi ka grumbulluar vetëm 3 pikë, ndërsa Partizani ka 4 pikë, me një fitore, një barazim dhe një humbje.

Rezultatet e javës së 3-të në Kategorinë Superiore: