E fundit/ Kaosi te Barcelona, Bartomeu jep dorëheqjen nga posti i presidentit

Josep Maria Bartomeu ka dhënë dorëheqjen nga Barcelona, vendim që zgjedh ta marrë një ditë përpara ndeshjes jashtë fushe ndaj Juventusit në Champions League.

Marrëdhënia negative me Leo Messin, rezultatet e dobëta sportive, merkato aspak e qëlluar dhe gjendja e keqe financiare në klub, ndikuan që të mblidheshin 16 mijë firma për largimin e tij.

Një lajm ky që I ka habitur të gjithë pasi vetëm një ditë më parë ai ishte i prerë dhe mohoi largimin, diçka që e ka kryer pak momente më parë.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Bayern Munich-Barcelona do të luhet pa praninë e tifozëve

Barcelona po përjeton një periudhë tepër negative në aspektin sportiv, teksa skuadra nuk po shfaqet në nivele konkurruese në Spanjë dhe Europë.