Jahti i braktisur, dalin detaje të reja, ja çfarë është gjetur

jahti_shengjin
jahti_shengjin

Dalin detaje të reja lidhur me jahtin e gjetur ne bregdetin e Shëngjinit. Mësohet se jahti i përket një shtetasi italian dhe është braktisur që në bregdetin e Kurbinit afër Gudullës.

Pranë jahtit është gjetur dhe një gomone që mendohet se me anë të sajë personat që e kanë sjellë kanë zbritur në tokë. Hetimet vijojnë.

LEXO EDHE  Greva e naftëtareve, Rama: Qeveria nuk është armiku juaj, mos u gënjeni nga krokodilët