Gjendet një jaht i braktisur në Shëngjin

jahti_shengjin
jahti_shengjin

Policia kifitare në Shëngjin ka pikasur një jaht të braktisur.

Mësohet se policia është duke kryer të gjitha verifikimet për të sqaruar faktin se nga nga ardhur ky jaht, i cili gjendet i braktisur.

Sipas të dhënave të para jahti është me flamur slloven.

Jahti me flamur slloven është pikasur që mbrëmjen e kaluar nga policia kufitare. Sot pasdite është kostatuar se nuk ka persona në bord dhe është marrë nën kontroll nga policia kufitare dhe e rendit dhe po punohet për sqarimin e rrethanave se si ka mbërritur deri këtu jahti në fjalë.

LEXO EDHE  Tërmeti 6.6 ballë godet Turqinë, lëkundjet ndihen dhe në Greqi! Shembet një pallat