“Shitemi për një palë brekë të përdorura”, plas debati mes artistëve/ “Mund të ketë legena”

Në emisionin Open u diskutua lidhur me përfshirjen e artistëve në politikë. Një debat u zhvillua mes Robert Aliajt dhe Erion Isiait, mbi fenomenin nëse artistë duhet të përfshihen në politikë.

Debati nisi kur Aliaj tha se ne jemi një komb që shitemi për një palë brekë të përdorura duke përshirë këtu de artistët.

Pjesë nga debati

Robert Aliaj: Jemi një komb shumë i shitshem. Të mos krahasohemi shumë me të tjetër. Ka faktë historike për këtë punë. U shiten për një palë brekë të përdorura. Po të më japësh shumë parë, edhe unë bie. Është fillimi i fundit për ju

LEXO EDHE  ‘Jam betuar mbi Kushtetutë’/ Apeli i fortë i Metës: O sot o kurrë, të instalojmë ligjin për Referendumet

Erion Isai: Nuk më pëlqejnë deklaratat nga mërgata. Nuk më pëlqejnë dhembshuritë neo-komuniste. Nuk mund të gjykosh një artist nëse e bën ose jo.

Robert Aliaj: Le ti lëmë këto “bull shit”. Arti është shumë i fuqishëm, edhe më i fuqishëm se ajo parukja, ai Trump

Erion Isai: Politikën e bën më të bukur një artist sesa një biznesmen.

Robert Budina: Mund të ketë edhe artist legen. Jo mo shpirti i vëllait, nuk e marr personale