FOTO/ Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohen disa pemë, shkëputet energjia elektrike

Gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm, i gjithë rrethi i Bulqizës është përfshirë nga reshje të dendura e shoqëruar me erë të fortë.

Për pasojë gjatë natës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike. Gjithashtu era e fortë nuk ka kursyer as pemët në rrugën Qytet i Vjetër-Qytet i Ri ku siç shihet dhe nga pamjet janë rrëzuar disa pemë duke rrezikuar edhe jetën e qytetarëve.

LEXO EDHE  Britania heq karantinën për amerikanët dhe europianët e vaksinuar

Burime bëjnë me dije se në disa njësi administrative të Bulqizës mungon akoma energjia elektrike.

Sipas parashikimeve, moti i keq do të vazhdojë gjatë fundjavës.