Bejtja: Në Shqipëri ka rënë ambasadorokracia

Analisti Andi Bejtja tha mbrëmmjen e sotme se ambasadorokracia ka rënë në Shqipëri.

Duke folur në studion e ‘Çim Peka LIVE’, analisti Andi Bejtja ka është shprehur se ambasadorët nuk e kanë më atë fuqi që kanë pasur më parë.

“Ambasadorokracia ka rënë në Shqipëri.

Ambasadorët nuk e kanë më atë fuqinë që kanë pasur në fillim të viteve 2000. Nuk kane me ate respekt qe kane pasur.

LEXO EDHE  75-vjetori i OKB/ Basha: Qeveria e ardhshme do të punojë fort për anëtarësimin e Kosovës

Por edhe pse nuk kanë atë fuqi, politika shqiptare, vazhdon sërish të shkojë dhe të falet përballë ambasadorët.

Por ata nuk e kanë më fuqi”, është shprehur Andi Bejtja në SYRI TV.