E entje, Gusht 13, 2020
Etiketimet Ambasadoret

Etiketim: ambasadoret

Idrizi: Rama uzurpoi gjithçka, disa ambasadorë e toleruan

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, ka komentuar zhvillimet e fundit politike, duke hedhur edhe kritika për një pjesë të ambasadorëve në vendin tonë, të...

“Ambasadorët të mos i kishin lënë të ndërhynin që në fillim”/...

Kryeministri Edi Rama u shpreh dje nga salla e Kuvendit se Shqipëria është vend sovran dhe nuk ndjehej mirë kur ankesat dhe problemet duhen...

Takimi me ambasadorët/ Opozita e Bashkuar: Ndryshimet e njëanshme Kushtetuese të...

Kreu demokrat Lulzim Basha dhe aleatët e tij, zhvilluan njv takim sot me dy ambasadorët e akredituar në Tiranë, Yuri Kim dhe Luigi Soreca. Takimi...

Kim, Soreca dhe Norman në takim me Bashën/ Ja çfarë pritet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë një takim me tre ambasadorët e SHBA, BE-së dhe Britanisë së Madhe. Takimi do të nisë...

Martin Henze thumbon ambasadorët e BE: Çfarë përfaqësoni, Rama manipuloi zgjedhjet

Martin Henze, një prej këshilltarëve pranë CDU-së, ka reaguar pas deklaratave që kanë bërë sot një pjesë e ambasadorëve të BE, në mbështetje të...

Marrëveshja për Zgjedhoren/ Ambasadorët: E mirëpresim, fiton Shqipëria

Ambasadorja amerikane Yuri Kim tha mbrëmjen e sotme, pas arritjes së marrëveshjes mes pozitës dhe opozitës për reformën zgjedhore, se jemi shumë të kënaqur...

Këshilli Politik për zgjedhoren, 4 ambasadorë monitorojnë mbledhjen

Këshillit Politik ka nisur mbledhjen në Pallatin e Kongreseve, ndërsa pritet pranimi në parim i një marrëveshjeje për zgjedhoren. Mbledhja e sotme është thirrur nga...

Zgjedhorja/ Manjani thumbon ambasadorët: S´keni hallin e reformës, por të CV-ve...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, e konsideron si legjitim kohën që kërkon opozita për të vendosur garancitë e duhura në Kodin Zgjedhor. Manjani shkruan në...

Zgjedhorja/ “S´ka tym të bardhë”, por ambasadorët janë optimistë. Prapaskenat

Këshilli Politik gjatë ditës së sotme u zhvendos nga Pallati i Kongreseve ku deri më tani ka zhvilluar mbledhjet në rezidencën e Ammbasadës së...

9 orë bisedime për “Zgjedhoren”/ Trojka e Ambasadorëve: Kemi bërë progres,...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, pas një takimi me anëtarë të Këshillit Politik, që zgjati për rreth 9 orë, deklaroi se ka pasur përparim, por...

Zgjedhorja, 3 çështjet që sollën angazhimin e ambasadorëve/ Prapaskenat dhe shansi...

Opozita e bashkuar kërkoi një ditë më parë mbledhjen e Këshillit Politik për reformën zgjedhore, mbledhje e cila pritej të niste në orën 17:00. Por...

Zgjedhorja, ambasadorët mbledhin anëtarët e Këshillit Politik/ Çfarë pritet

Antëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore i janë rikthyer takimeve me ambasadoren amerikane Yuri Kim, atë të BE-së, Luigi Soreca, ambasadorin britanik Duncan...

Tre ambasadorët në zyrën e Bashës, takimi “hermetik” 1 orësh për...

Tre ambasadorë, Yuri Kim (SHBA), Luigi Soreca (BE) dhe Duncan Norman (Britania e Madhe) kanë bashkëbiseduar për rreth 1 orë me kreun demokrat, Lulzim...
WhatsApp DENONCO