VIDEO/ Rilindja nuk njeh Rudina Hajdarin si anëtare të Këshillit Politik

Partia Socialiste duket se nuk e njeh Rudina Hajdarin si anëtare të Këshillit Politik. Pavarësisht se Damian Gjiknuri, përfaqësues i PS në këtë këshill, e falenderon për angazhimin dhe i kërkon mirëkuptim lidhur me mos zhvillimin e mbledhjes ditën e mërkurë, për ti lënë kohë opozitës së bashkuar, një tjetër deputet socialist, Adnor Shameti, shprehet se Hajdari nuk është më anëtare e këtij Këshilli.

LEXO EDHE  Kodi Zgjedhor/ Presidenca-Ramës dhe Ballës: Reflektoni deri të enjten

“Në dijeninë time, Rudina Hajdari është shkarkuar si kryetare e grupit parlamentar demokrat dhe për rrjedhojë ajo nuk është anëtare e Këshillit Politik”, shprehet Shameti.

Tashmë mbetet për t’u parë nëse ky është qëndrimi zyrtar i socialistëve apo thjesht një mendim personal i deputetit Shameti.