E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Hajdari

Etiketim: hajdari

Paloka: Berisha e Hajdari, pjesa më e mirë e historisë sonë,...

Kryetari i Këshillit Kombëtar në PD, deputeti Edi Paloka, përkujtoi sot Azem Hajdarin. Sipas tij, Sali Berisha dhe Azem Hajdari janë pjesa më e...

Shfrytëzuan mandatin e Hajdarit për t´u regjistruar në KQZ, ja kush...

Nisma Thurje është regjistruar zyrtarisht si parti në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, duke shfrytëzuar mandatin e deputetes Rudina Hajdari, dhe duke mos e parë...

Hajdari: Veliaj përdor pushtetin për të betonizuar Tiranën

Deputetja Rudina Hajdari akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj se po përdor pushtetin e tij për të betonizuar Tiranën. E ftuar në emisionin EXPULS, Hajdari thotë se...

Hajdari në Kuvend: Rama po paguan me paratë e shqiptarëve ´Ndraghetan

Deputetja Rudina Hajdari akuzoi sot nga foltorja e Kuvendit Qeverinë Rama se me taksat e qytetarëve po paguhet mafia italiane ´Ndrangheta. Hajdari tha se biznesi...

Hajdari kandidate me “Nismën”, ja qarku që do të garojë

Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar se ajo do jetë kandidate dhe kryesuese e listës së ‘Nismës’ në Qarkun e Elbasanit. Hajdari tha se strukturat e...

Protestat e të rinjve/ Hajdari: I thyet kockat me arrogancën e...

Deputetja Rudina Hajdari u shpreh sot nga foltorja e Kuvendit se Qeveria përmes policisë i theu kockat të rinjve, vetëm se ata protestuan dhe...

Vrasja e 25-vjeçarit, deputetja kërkon dorëheqjen e Lleshajt

Deputetja Rudina Hajdari, deklaroi se mbështet protestat e thirrura pas vrasjes nga policia të 25-vjeçarit, Klodian Rasha. Hajdari shprehet se ministri Sandër Lleshaj, nuk mund...

“Ku shkojnë paratë e marra borxh për Covid?”, Hajdari pyet Ramën

Deputetja Rudina Hajdari, në seancën e sotme plenare në Kuvend, deklaroi se konsumi në vend është tkurrur. Ajo ngriti pyetjen sepse janë marrë më...

Rudina Hajdari rezulton e prekur nga Covid-19, ja gjendja e saj...

Deputetja Rudina Hajdari rezulton e prekur nga Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Hajdari në rrjetet sociale, ndërsa shprehet se simptomat i ka...

A do të bashkoni votat me një Kryeministre si Hajdari? Basha:...

Kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, i është drejtuar sot një pyetje nga gazetari dhe satiristi Ismet Drishti i “Zjarr TV” në konferencën e shtypit. Ismet...

Meta ktheu në Kuvend Kodin Zgjedhor, Hajdari: Të mblidhet Këshilli Politik,...

Deputetja Rudina Hajdari u ka bërë thirrje kolegëve të saj të rishohin edhe një herë ndryshimet në Kodin Zgjedhore, pas kthimit të ligjit nga...

“Mua gishtin mos ma ngri, mos fol pa edukatë”/ Hysi nxehet...

Deputetja Rudina Hajdari në seancën e sotme plenare deklaroi se qeveria nuk ka pasur asnjëherë prioritet të saj diasporën. Hajdari theksoi se mazhoranca nuk i...

Hajdari: Me ‘Nismën’ kam pasur një bashkëpunim, mbetet projekt politik

Deputetja Rudina Hajdari sqaroi në emisionin ‘A-Show’ në Syri TV përfshirjen e saj në Nismën Thurje, ku ktheu pergjigje edhe per lajmet e publikuara...
WhatsApp DENONCO