Tefik Osmani i qëndron besnik Tiranës, ish-mbrojtësi merr postin e lartë drejtues

Tefik Osmani do të vazhdojë të jetë pjesë e Tiranës, jo më si futbollist por në rolin e drejtorit teknik të klubit.

Osmani një ditë më parë është prezantuar para futbollistëve si drejtori i ri teknik i klubit. Ky pozicion ka qenë vakant më parë dhe tashmë ish-mbrojtësi nis nga puna zyrtarisht.

Në fakt ai ishte parë shpesh krah presidentit Refik Halili, madje ishte pjesë e delegacionit bardheblu edhe në Tbilisi.

Gjithashtu, pa u mbyllur kampionati, ai së bashku me kreun e klubit udhëtoi drejt Kosovës për të parë nga afër disa lojtarë.