VIDEO/ Policia blindon Elbasanin, çfarë po ndodh

Forca të shumta policie kanë nisur kontrolle të rrepta në qytetin e Elbasanit gjatë mbrëmjes së të martës.

ABC News raporton se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.

Mësohet se qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara.

LEXO EDHE  Zgjedhja e kandidatëve nga anëtarët e PD në Kukës, Bardhi: Vullneti i qytetarëve do përcaktojë ekipin qeverisës

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit të Elbasanit.