Krimi brenda familjes/ Policia: Kunati vrau kunatën (EMRAT)

Të tjera detaje janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e shënuar këtë mbrëmje në Bathore.

Policia, nëpërmjet një njoftimi zyrtar për mediat, bën me dije se pas një konflikti çasti, Agron Tanushi, ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij Jetmira Hasani.

Forca të shumta policia kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijojnë kërkimet për kapjen e autorit. Saktësisht, mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Apollonia’.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 15.09.2020, rreth orës 17:40, në Bathore, në rrugën “Apollonia”, pas një konflikti të çastit, për motive ende të paqarta dyshohet se shtetasi A.T., ka vrarë me armë zjarri kunatën e tij, shtetasen J.H.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e anëtarësisë së PD-së në Pukë e Vau i Dejës, përjashtohen nga një kandidat

Menjëherë forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën ku vijon krehjen e zonës për kapjen e autorit.

Gjithashtu është ngritur Grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.