Plagosje e dyfishtë me armë zjarri në Durrës, policia jep detajet e para

Dy persona kanë mbetur të plagosur me armë zjarri në Durrës pas një konflikti të çastit, ndërsa policia ka identifikuar autorin e dyshuar të ngjarjes.

Policia bëri të ditur se ngjarja ka ndodhur në orët e pasdites.

“Plagosi me armë zjarri dy shtetas pas nje konflikti te çastit, Policia identifikon autorin edhe po vijon krehja e zones për kapjen e tij.

Më datë 14.09.2020, rreth orës 17:45, në lagjen nr.14, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit, kanë mbetur të plagosur me armë zjarri shtetasit H.B. dhe M.B., (bab e birë), të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën

LEXO EDHE  Meta: Po vdesin njerëz nga keqmenaxhimi katastrofik i situatës së Covid nga qeveria

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe falë veprimeve të shpejta hetimore kanë bërë identifikimin e autorit të dyshuar shtetasi A.Ll., i cili ndodhej nën efektin e alkollot dhe pas plagosjes është larguar nga vendngjarja.

Policia ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit”, bëri të ditur policia.