Po shkëlqen me Olimpija Ljbjana, Endri Çekiçi kërkohet edhe në Kroaci

Osijek raportohet të jetë e interesuar për shërbimet e mesfushorit të kombëtares shqiptare, Endri Çekiçi.

Pogradecari po paraqitet mirë në Slloveni me Olimpija Ljbjana dhe Osijek e ka vënë re dhe tani po mendon ta rikthejë në Kroaci.

Çekiçi ka qenë pjesë e Dinamo Zagreb në të shkuarën, para se të transferohej në Slloveni. Në huazim ai ka luajtur edhe me Lokomotiv Zagreb. Për të më parë ka pasur interesim nga Spanjë dhe Turqia dhe tani është shtuar edhe pista kroate.

LEXO EDHE  Giroud stërvitet me grupin, pritet të aktivizohet ndaj Spezias