Dekreti i Presidentit për zgjedhjet/ Paloka: Tani e kemi datën kur të shporrim Ramën, të bëjmë atë që duhet

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas dektretimit të datës së zgjedhjeve nga ana e Presidentit të Republikës.

Në postimin e tij në Facebook, Paloka shkruan se më në fund të gjithë qytetarët shqiptarë që donin të dinin se kur do të shporret rama, e kanë një datë.

Paloka thekson se tashmë të gjithë duhet të bëjnë atë që duhet, që në 25 prill 2021 të largojmë Ramën dhe rilindjen e korruptuar.

LEXO EDHE  "Doni më për Behlulin", Rama e Pacolli në garë se kush bën më shumë elozhe

Ja postimi i Palokës:

Cdo dite , kudo qe shkoj, te njohur e te panjohur , te rinj e te moshuar, burra e gra, te papune e te punesuar , privat apo administrate, te djathte e te majte , me apo pa parti…bejne te gjithe te njejten pyetje:

“Kur do ta shporrim qe te shpetojme?”

Sot e kemi daten ; 25 prill 2021 !

Mjafton qe gjithesecili nga ne te beje ate qe duhet !