VIDEO/ Barcelona-Bayern, dy gola brenda 10 minutash

Në “Estadio da Luz” të Lisbonës po luhet çerekfinalja e Champions League mes Barcelonës dhe Bayern Munchen: Brenda 10 minutash janë realizuar dy gola.

Bavarezët kaluan në avantazh me Thomas Muller në minutën e 4-t, por 5 minuta më pas ishte David Alaba që shënoi një autogol klasik, duke barazuar shifrat në 1-1.

Ndeshja e sotme është cilësuar një finale e parakohshme në kuadër të çerekfinales së Champions League në futboll.

LEXO EDHE  Liga e Futbollit: Bojkoti do vijojë, presim reflektimin nga Qeveria

Lionel Messi, Luis Suarez, Arturo Vidal kundër Robert Lewandoswskit, Thomas Muller e Ivan Perishiçit.

Barcelona-Bayern

Stadiumi “Estadio da Luz” në Lisbonë.

Gjyqtar: D. Skomina (Sllovenia).

Barcelona: ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Roberto, Busquets, de Jong, Vidal, Messi dhe Suarez.

Bayerni: Neuer, Kimmich, Boateng, Alaba, Davies, Goretzka, Alcantara, Gnabry, Muller, Perishiç, Lewandowski.