Aksidenti, humb jetën 23-vjeçari/ Po kalonte rrugën kur u godit nga automjeti

Një 23-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç.

Nga raportimet mësohet se automjeti me drejtues shtetasin K. M., 65 vjeç, banues në Gjirokastër ka goditur këmbësorin E. C., rreth 23 vjeç, banues në fshatin Anëvjos, Memaliaj.

LEXO EDHE  Bie numri i pacientëve në dy spitalet COVID/ Mjekët e ‘Sanatoriumit’ ngrenë alarmin

Për pasojë ka humbur jetën shtetasi E. C. Drejtuesi i automjetit shtetasi K. M., është shoqëruar për në ambjentet e DVP Gjirokastër.

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.