I shpallur në kërkim nga autoritetet italiane, arrestohet 38-vjeçari

Një 38-vjeçar u arrestua nga policia me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Ai ishte shpallur në kërkim pasi është dënuar nga autoritetet italiane me 3 vite, 5 muaj e 5 ditë burg, për veprën penale “Dhuna në familje”.

“Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, kanë bërë arrestimin e përkohshëm, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, të shtetasit D. T., 38 vjeç, banues në Durrës.

LEXO EDHE  Përplasja me armë me rojën që zbuloi parcelat me kanabis/ Historia e të riut të ekstraduar nga Greqia

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Zyra e Interpol Tirana, pasi Gjykata e Pordenones/Itali e ka dënuar me 3 vite, 5 muaj e 5 ditë burg, për veprën penale “Dhuna në familje” parashikuar nga Kodi Penal italian”, njofton policia.