Ja kush është 57-vjeçari që u gjend i vdekur në Gjirokastër! Emri

Gëzim Saraçi, është viktima 57-vjeçare që u gjet i vdekur sot pasdite në rrethana ende të paqarta në Gjirokastër.

Nga raportimet e para dyshohet se viktima është qëlluar me mjete të forta.  Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor rural Polican-Suhë.

57-vjeçari e përshkonte këtë rrugë për transport drush dhe mallrash të tjera.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje për të zbardhur situatën si dhe kapjen e autorëve.

NJOFTIMI

Në aksin rrugor rural Polican-Suhë, shtetasi G. S., 57 vjeç, banues në Gjirokastër, në rrethana ende të paqarta është gjetur i pajetë në mjetin e tij tip kamionçinë.

Nga këqyrja paraprake dyshohet se është goditur me sende të forta.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë dhe të Komsiariatit të Policisë Gjirokastër kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

LEXO EDHE  Hetim të shkarkuave nga Vetingu? Etilda Gjonaj “i falet” kallëzimit të avokatit të dënuar, Fran Dashi