VIDEO/ Me 167 km në rrugë, çfarë ndodh natën në Tiranë

Shpejtësia është ende një problem i madh në rrugët e Tiranës. Në zonën e Unazës së re, nga pallati me shigjeta në Teg dhe anasjelltas, të rinjtë bëjnë gara çdo natë me makina.

Ata jo vetëm që rrezikojnë veten e tyre, por janë kthyer në një shqetësim shumë të madh të banorëve që janë në zonat ku kalon unaza e re.

LEXO EDHE  ‘Narcosi’ shqiptar ‘pushton’ Belgjikën/ Koka të prera, çanta Dior, ora Rolex dhe tonelata kok*inë. 64 të arrestuar (Foto)

Çdo natë pas mesnate, garat me makina nuk ndalojnë thuajse deri në orët e para të mëngjesit.

Edhe pse policia thotë se bën kontrolle çdo natë, sërish të rinjtë nuk kanë të ndalur.

Mbrëmjen e djeshme njëri prej tyre është kapur duke udhëtuar me 167 kilometra në rrugë.