Zyrtare/ Bruno Dita largohet nga Skënderbeu, prezantohet te Shkëndija

Bruno Dita është zyrtarisht lojtar i Shkëndijës së Tetovës. Mesfushori u largua nga Skënderbeu dhe tani do të luajë jashtë kufijve, por me një tjetër klub shqiptar që ka si trajner Ernest Gjokën.

Dita u tentua edhe në janar, por korçarët nuk e lanë të lirë dhe më pas kuqezinjtë e bindën për të nënshkruar me mbylljen e kampionatit. Mesfushori ka mbërritur në Tetovë.

LEXO EDHE  Juve dhe Napoli hetohen për operacione të dyshimta në merkato

Ai ka nënshkruar dhe Shkëndija e ka zyrtarizuar me një video të veçantë, me mesazhin e thjeshtë: “Nga Tirana, në Tetovë”.