Strakosha si Van Dijk, nuk ka humbur asnjë minutë në kampionat gjatë gjithë sezonit

Thomas Strakosha, është futbollisti që është aktivizuar më shumë në këtë edicion futbollistik të Serie A.

Gardiani kuqezi është një lider i padiskutushëm te Lazio, dhe ka merita të jashtëzakonshme për kualifikimin e bardhekaltërve në Champions League.

Ndoshta nuk kishte ndodhur kurrë që një shqiptar të ishte në krye të kësaj liste. Thomas Strakosha është futbollisti më i aktivizuar në Serie A, duke grumbulluar plot 3330 minuta në 37 ndeshje të luajtura.

LEXO EDHE  Drejtori Sportiv i Legias: Ernest Muçi nuk është për në Poloni, ka potencial të jashtëzakonshëm

Nga lojtarët kruesorë në futbollin europian, një gjë të tillë e ka arritur edhe mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk, i cili për të dytin sezon radhazi nuk humbet asnjë ndeshje në kampionat.