Beqaj: Me maskë të mbulohet hunda dhe goja, jo sytë dhe veshët

Ilir Beqaj, deputet i PS-së, dhe ish-ministër i Shëndetësisë, ka folur sot në Kuvend mbi Aktin e Qeverisë për rishikimin e buxhetit.

“Shqiptarët konsumojnë më shumë edhe kursejnë më shumë. Kjo është merita e Rilindjes. Jam krenar që jam pjesë e Rilindjes”, tha Beqaj.

Beqaj shtoi se tani kemi një qëllim, të përballojmë Covid 19.

LEXO EDHE  Gjendja e Kurtit pas infektimit me COVID, flet Konjufca

“Këshilla ime është me maskë të mbulojmë gojën dhe hundën jo sytë dhe veshët. Të ndjekim këshillat, nesër të hapim listat dhe ju uroj pushime të mbara në gusht dhe më maj të 2021 shqiptarët të vlerësojnë gjithsecilin”, tha ai.