Parashikimi i motit, ja sa pritet të jenë temperaturat/ FOTO

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Moti do të jetë i nxehtë me temperatura të larta, ndërsa më i madh është rreziku për zjarre.

Më poshtë keni parashikimin e motit.

Temperaturat

Të hënën, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 33°C

në vendet e ulëta: 17 / 34°C

LEXO EDHE  ‘Foltorja’ e Berishës/ Shehi del kundër: Nuk të zgjedh kush tre herë ...

në vendet malore: 14 / 28 °C

Reshjet

Të hënën nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Era

Të hënën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarret në pyje

Të hënën pritet rrezik ‘i moderuar’ në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).