Shpërthim me tritol biznesit

Një shpërthim ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Burrel.

Pranë një lokali ishte vendosur një sasi e vogël lëndë plasëse që ka shpërthyer duke shkaktuar dëme materiale. Nuk dihen ende arsyet dhe shkaqet e kësaj ngjarje, ndërsa pronari i lokalit është me iniciale B.S. Ky i fundit është marrë në pyetje nga policia, që ka nisur dhe hetimet të hedhur dritë mbi motivet e ngjarjes.

LEXO EDHE  Papagall i vra*ë dhe një plumb në oborr/ Kërcënohet familja në Dhërmi

“Rreth orës 03. 00, në verandën e lokalit të shtetasit B.S, dyshohet se kanë hedhur një sasi shumë të vogël lëndë artizanale, dhe si pasojë është krijiar një dëmtim i vogël në pllaka të verandës. Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit, si dhe vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”, njoftoi policia.