Juventus-Lazio, publikohen formacionet zyrtare

Publikohen formacionet për takimin Juventus-Lazio, ndeshje e vlefshme për javën e 34-t të kampionatit italian

Në të dyja kampet do të ketë ndryshime në formacionin titullar.

Sarri do të inkuadrojë në mesfushë Bentankurin, Ramsejn dhe Rabio. Ndërsa Daglas Kosta merr vendin e Pauolo Dibalës dhe do të mbështesë Kristiano Ronaldon me Gonzalo Higuainin.

Në krahun tjetër, Thomas Strakosha konfirmohet si portieri i parë i Lacios dhe sonte duhet të bëjë një paraqitje fantastike për të kthyer Lacio në shina.

LEXO EDHE  Guardiola drejt largimit nga City? Ja dy emrat që mund ta zëvendësojnë

FORMACIONET ZYRTARE

Juventus (4-3-3): Shezni; Kuadrado, De Ligt, Bonuçi, Aleks Sandro; Ramsej, Bentankur, Rabio; Dagllas Kosta, Higuain, Kristiano Ronaldo. Trajner: Mauricio Sarri.

Lacio (3-5-2): Strakosha; Luiz Felipe, Açerbi, Bastos; Lacari, Milinkoviç-Saviç, Kataldi, Parolo, Djavan Anderson; Kaisedo, Imobile. Trajner: Simone Inzagi.