‘Kunati i Tërmet Peçit tap! I nxjerr koburen punonjësit, shefi i policisë e kërcënoi të mos bënte kallëzim’

Tërmet Peçi. kryebashkiaku i Tepelenës

“Kunati i Termet Peçit kërcënon me revole punonjësin”. Denoncimi bëhet nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ky i fundit poston në faqen e tij në FB, një mesazh, për të cilin tregon se ka ardhur në adresë të tij nga një qytetar.

Dërguesi denoncon sjellën e paligjshme të kunatit të Tërmetit Peçit si dhe atë të policisë, që sipas tij, është bërë palë me keqbërësin.

Mesazhi

Në mesazhin e publikuar nga Berisha, lexohet:

“Dua të denoncoj një rast ekstrem nga qyteti Përmetit. Drejtori Rruga urës, Përmet dhe njëkohësisht kunati i Tërmet Peçit dje ka qen tap me alkool dhe ka shkuar në punë me kobure ne brez. E ka nxjerr koburen dhe ka kërcënuar vartësin e tij zotin Coli Mura, i cili ka njoftuar policin. Por më kot. Policia me në krye një horr që ka mbushur Micanin dhe Borocken plot me hashash vajti kërcënoi Voli Murën mos të bënte denoncim. Doktor është turp! Këtu po të jesh me PS shefi i komisariatit të lë të bësh bomba ku të duash, është histerik i PS. Drejtori quhet Geni Spahiu, i ka dhënë motrën kryetarit të bashkisë Tepelenë”.

LEXO EDHE  Televizioni zviceran për Abazoviçin: I gjithë Ballkani me sytë nga ky “idealist”