Humb jetën në Itali vogëlushi shqiptar

Një i mitur shqiptar ka humbur jetën në një spital në Bolzano, Itali.

Vogëlushi M. Uruçi, 4 vjeç, kishte rënë në pishinë para 4 ditësh, dhe u transportua në gjendje të rënduar në spital.

Varrimi i tij do të kryhet pa pjesëmarrjen e personave te tjerë veç familjes, për shkak të protokollit të masave anti-covid.

LEXO EDHE  Qëllohet me armë zjarri para një banese në Bulqizë/ Detajet e para

Komuniteti shqiptar në Bolzano është bashkuar për ti ardhur në ndihmë familjes që ta kalojë këtë moment tepër të vështirë.

Ceremonia mortore do të kryhet ditën e premte në orën 17:00 dhe prindërit kanë kërkuar që trupi i tij të varroset në Bolzano.