E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Shqiptar

Etiketim: shqiptar

FOTO/ Misteri, gjendet i vrarë në banesë biznesmeni, gruaja dhe vajza...

Një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në rrethana misterioze, ndërsa gruaja e tij, 50-vjeçare së bashku me vajzën 17 vjeç kanë mbetur të...

Fshehu të ardhurat, Zvicra dëbon për 10 vjet shqiptarin/ Detajet

Gjykata e Qarkut Zurzach ka dënuar një shqiptar, shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili, së bashku me gruan e tij, ka fshehur para...

Shqiptari në telashe, në ‘arrest shtëpie’ shiste kokainë

Sërish telashe për një shqiptar në Itali, i cili ishte në arrest shtëpie pasi kishte qëndruar 2 muaj në burg. Mediat italiane raportojnë se shqiptari,...

Po zihej me gruan në shtëpi, policia italiane i zbulon kokainë...

Një 30- vjeçar shqiptar në Ravenna të Italisë është zbuluar rastësisht nga Policia në banesë pasi po zihej me gruan. Policia ndërhyu për të shuar...

Shpërndanin kokainë me motor, policia arreston çiftin shqiptar

Një çift me origjinë shqiptare u arrestua nga policia greke, pasi akuzohen se trafikonin kokainë në Halkidiki. Gjatë një kontrolli befasues të shtëpisë së tyre...

Xhenova/ Godet me thikë dy vëllezër italianë, arrestohet shqiptari

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar adoleshent vetëm 15 vjec, pasi dyshohet se ka therrur me thikë dy vëllezër italianë, në qendrën historike të...

EMRI/ Zbulohet ‘fabrika’ e kanabisit në Angli, arrestohet ‘kopshtari’ shqiptar

Një azilkërkues shqiptar është arrestuar në Didsbury pasi punonte si roje- kopshtar në një shtëpi e cila funksiononte si fabrikë kanabisi. 25- vjeçari Ledjo Basha...

Aksident fatal, humb jetën i riu shqiptar

Një 28-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Termoli të Italisë orët e vona të së dielës, si pasojë e një aksidenti rrugor. Sipas asaj që...

Kishte kthyer shtëpinë në supermarket droge, arrestohet shqiptari në Itali

Një student shqiptar ka rënë në prangat e autoriteteve italiane. Sipas asaj që shkruajnë mediat bëhet fjalë për një 33-vjeçar me iniciale A.K. I...

Udhëton nga Tirana në Piza, 79-vjeçari infekton familjen me koronavirus

Një familje shqiptare prej 5 personash është infektuar me COVID-19 në Toskana të Italisë. Sipas autoriteteve shëndetësore të Toskanës një shtetas shqiptar 79 vjeç me...

U dëbua nga Britania, shqiptari kthehet sërish me kamion për të...

Një shqiptar i cili u dëbua nga Britania e Madhe dhe vendosi të shkojë sërish me dokumente të rreme, është kapur dhe është dërguar...

Humb jetën në Itali vogëlushi shqiptar

Një i mitur shqiptar ka humbur jetën në një spital në Bolzano, Itali. Vogëlushi M. Uruçi, 4 vjeç, kishte rënë në pishinë para 4...

Fenerbahce kërkon trajner, një shqiptar bëhet kandidat kryesor

Besnik Hasi është një ndër kandidatët kryesorë për postin e trajnerit të Fenerbahces. Ashtu siç raporton gazeta saudite “Arriyadiyah”, Besnik Hasi, pothuajse ka arritur marrëveshje...
WhatsApp DENONCO