FOTO/ Me maskë mbrojtëse, Basha akuza Ramës: Po luan lojra të pista politike

Kreu demokrat Lulzim Basha ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se po provon çdo lojë të pistë politike për të hequr vëmendjen nga dështimi i tmerrshëm në menaxhimin e pandemisë dhe nga kriza ekonomike, që shqiptarët po e vuajnë çdo ditë dhe që po zbraz xhepat e tyre.

Basha shkruan në rrjetet sociale se sot gjatë bisedës që zhvilloi me punonjës të një fasonerie në zonën e Kombinatit, foli për planin se si të dalim nga kjo krizë e thellë dhe të shpëtojmë ekonominë dhe shëndetin e njerëzve.

LEXO EDHE  Jo vetëm Kakavija/ Radhë kilometrike edhe në Kapshticë

“Ne nuk luajmë lojëra politike, ne po punojmë çdo ditë për nxjerrjen e vendit nga kriza ku e ka zhytur RAMAVIRUSI”, shkruan Basha.