Denoncimi me foto për policët: Hëngrën mish, pinë 40 birra dhe ikën pa paguar

Sali Berisha ka publikuar një denoncim për të cilën ish-kryeministri tregon se ka ardhur në adresë të tij dhe denoncon veprimin e disa efektivëve të policisë.

Në mesazhin e publikuar nga Berisha thuhet se katër efektivë policie, kanë ngrënë mish dhe kanë pirë 40 birra në një lokal e më pas kanë ikur pa paguar.

“Ky komandanti i qarkullimit në foto Artan Arapi ka ardhur në lokalin tim dhe kanë pirë 40 birra bashkë me tre policisë. Kanë ngrënë mish dhe kanë ikur pa paguar duke më thënë vetëm faleminderit. Postoje të lutem ku është katandis policia”, lexohet në mesazh. Aty është postuar dhe një foto e efektivëve, që sipas dërguesit, kanë kryer veprimin e denoncuar në mesazh.

LEXO EDHE  Arrestohet ish-drejtori i OST, i shpallur në kërkim prej 3 javësh/ U kap në Rinas, ndërsa kthehej nga Turqia

Në komentin e tij, shoqëruar mesazhin e postuar, Berisha shkruan:

“Akuzon narkokomisarin se pasi pi 40 birra në lokalin e tij refuzon dhe ikën pa paguar. Kjo është narkopolicia e Edvin Hajdutit”.