COVID/ Manastirliu: Tre veprimet e thjeshta që duhet të bëjmë çdo ditë, për ta mundur

Ministrja e Shëndetësië, Ogerta Manastirliu ka një tjetër apel për qytetarët, lidhur me parandalimin e COVID-19.

Ajo këshillon të respektohen tre veprime të thjeshta çdo ditë me qëllim që ta mundim Covid 19.

Në një postim në rrjtete sociale, shkruan:

LEXO EDHE  Punonjësit e kompanive Call Centers të nënvlerësuar gjatë pandemisë

“Lutemi respektoni këto tre veprime të thjeshta, çdo ditë, për t’ju bashkuar përpjekjes së mjekëve dhe infermierëve, për t’a mundur COVID19: Respekto distancën; Vendose maskën; Ruaj higjienën vetjake dhe kolektive. Respektoni rregullat, ruani shëndetin”.