Gjykata refuzon apelimin e Ronaldinho-s, ish-ylli brazilian mbetet në arrest shtëpie

Legjenda e futbollit botëror, Ronaldinho, do të vazhdojë të qëndrojë në arrest shtëpie në Paraguaj.

Gjykata e apelit në vendin amerikano-latin refuzoi apelimin e futbollistit për heqjen e kësaj mase dhe vendimi mbetet në fuqi.

Ish-ylli i Milanit dhe Barcelonë kaloi plot 32 ditë në burgim, pasi ai tentoi të kalonte kufirin në mars me pasaportë fallso.

LEXO EDHE  Kallaku vlerësohet te Lokomotiva: Na bashkohet një prej talenteve më të mëdhenj shqiptarë

Braziliani u dënua me gjashtë muaj burg, por ai pagoi 1.3 milionë paund për t’u liruar me kusht. Tashmë Ronaldinho do të vazhdojë arrestin në shtëpi, në pritje të gjykimit përfundimtar.

Aktualisht 40-vjeçari ndodhet në një hotel së bashku me vëllanë e tij.