FORMACIONET/ Derbi Partizani-Tirana, ja si do të rreshtohen skuadrat

Starton në orën 20:45 derbi numër 157-të i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Kjo super përballje zakonisht është shoqëruar nga mijëra të pranishëm në stadium, por për shkak të pandemisë së coronavirusit ndeshja do të luhet pa tifozë.

Teksa kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillimin e ndeshjes, të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet që do të zbresin në fushë në këtë përballje.

LEXO EDHE  Superiorja, Rama i prerë me klubet: Harrojeni presionin me mua, as mos luani top

Formacionet zyrtare:

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Telushi, Trashi, Melo, Broja, Braun, Solomon, Bardhi.

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Celhaka, Batha, Torasa, Kobina, Kale, Ngo.