Dorëhiqet një tjetër kryetar i PD, ja çfarë synon

Ish-kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu, ka dhënë ditën e sotme dorëheqjen nga drejtimi i degës së PD, duke shfaqur kështu ambicien për të kandiduar për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2021.

Burime nga mbledhja e degës së PD-së në Kamzë pohuan për mediat se Mziu është shprehur se synimi i tij është sërish bashkia, por nuk e përjashtoi kandidimin për deputet nëse propozohet nga baza.

LEXO EDHE  Covid 19/ Ish-kryeministri italian: Vaksinimi të bëhet i detyrueshëm

Më herët kanë dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së partisë edhe kryetari i PD-së në Korçë dhe Fier. Kjo pasi sipas, udhëzimit të PD-së, çdo kryetar dhe sekretar dege që kërkon të garojë për deputet apo kryebashkiak, duhet të japë më parë dorëheqjen.