FORMACIONET/ Barcelona-Atletico Madrid, Setien dhe Simeone ulin në stol yjet e tyre!

Barcelona do të presë në shtëpi në orën 22:00 Atletico Madrid, në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të të La Liga-s.

Katalanasit nuk mund t’i lejojnë më vetes asnjë hap flas, duke parë se Real Madrid kryeson renditjen e kampionatit me një avantazh prej dy pikësh.

Zgjedhje befasuese nga të dy trajnerët për sa i takon formacioneve, me Diego Simeone-n që ka zgjedhur Angel Correa-n para Joao Felix, ndërsa Setien ka vendosur të lërë në stol Antoine Griezmann.

LEXO EDHE  U tha se u abuzua fizikisht nga bashkëlojtarët, Boldor rrëfen gjithçka për mediat rumune

Formacionet zyrtare:

Barcelona (4-4-2): Ter Stegen; Jordi Alba, Lenglet, Piqué, Semedo; Vidal, Rakitic, Puig, Busquets; Suarez, Messi.

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Arias, Gimenez, Felipe, Lodi; Llorente, Thomas, Saul, Carrasco; Correa, Diego Costa.