Tre rastet e reja me Covid-19 në Fier u infektuan nga i ardhuri nga Britania

Tre raste të reja janë konfirmuar me koronavirus këtë të premte në Fier. Rastet e reja janë kontakte, të një të riu, i cili ka rezultuar më parë i infektuar me koronavirus. Ai ishte kthyer nga Britania e Madhe, pak ditë më parë dhe ka rezultuar pozitiv me Covid-19, 72 orët e fundit.

LEXO EDHE  Merr flakë një servis makinash në Elbasan! Detajet (Foto)

Rastet e konfirmuara janë nëna, vëllai dhe një i afërm i të riut.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve në vendin tonë është 2269 persona, me të cilëve 51 kanë humbur betejën me këtë sëmundje.