Kampionë të Anglisë pas 30 vitesh/ Tifozët e Liverpool “djegin” qytetin. Nuk pyesin për distancim social (VIDEO-FOTO)

30 vite pritje janë shumë për një klub legjendar si Liverpool, 30 vite për të festuar më në fund titullin kampion në Premier League.

Tifozët e të kuqve e prisnin prej kohësh këtë ditë dhe dje kanë ‘djegur’ qytetin, pa respektuar masat e distancimit social.

LEXO EDHE  Spektakël në “Niko Dovana”, Kukësi ndalon Teutën në limite

Me qindra zbriten në rrugën e qytetit duke festuar të gjithë bashke këtë sukses të ekipit të Jurgen Klopp.

Liverpooli është shpallur kampion i Premier League për sezonin 2019-2020. “Të Kuqtë” arritën të siguronin matematikisht titullin pas humbjes 2-1 të Man.City-t në transfertë ndaj Chelsea-t.