Covid-19 në Itali/ 56 viktima dhe 163 raste të reja në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 56 viktima dhe 163 raste pozitive. Me shifrat e sotme, numri viktimave deri më sot është 34,223 ndërsa të infektuar 236,305.

Numri i personave aktivë me Covid-19 është 28,997. Numri i të shëruarve ka arritur në 173,085.

LEXO EDHE  Hekurudha Durrës-Rrogozhinë, 229 prona mund të preken nga ndërtimi

Deri më tani në Itali janë kryer mbi 4,5 milion tampone. Në strukturat spitalore aktualisht po kurohen 3,893 pacientë dhe 227 po kurohen në repartet e terapisë intesive.